Yhteystiedot | Contacts

Käytäthän muussa kuin henkilökohtaisessa viestinnässä palvelusähköpostiosoitteita. Please use service addresses: hakijapalvelut@jyu.fi (Admission Services), opiskelijapalvelut@jyu.fi (Student Services), opintotuki@jyu.fi (Student Financial Aid), international-office@jyu.fi (International Office), rekry@jyu.fi (Career Services), tilastoneuvonta@jyu.fi (Statistical Advisory).
Vaihda näkymä: Aakkosellinen | Galleria | Ryhmitelty

Opintopalvelujohtaja

Nimi Nimike Kuvaus Puhelinnumero Lyhytnumero Huone Sähköposti
Ikonen Mari Opintopalvelujohtaja, Director of Student and Academic Services Koulutuspalvelut +358 40 805 4678 4678 T260 mari.a.ikonen@jyu.fi

Hakija- ja opiskelijapalvelut, Admission and Student Services

Nimi Nimike Kuvaus Puhelinnumero Lyhytnumero Huone Sähköposti
1 Hakijapalvelut palveluosoite hakijapalvelut@jyu.fi
3 Opiskelijapalvelut, Student Services palveluosoite, service address opiskelijapalvelut@jyu.fi
Hurri Riikka Suunnittelija, Coordinator Koulutuksen tietojärjestelmät, Student information systems +358 50 385 4834 3666 T256 riikka.hurri@jyu.fi
Hynninen Outi Suunnittelija, Coordinator Koulutuksen tietojärjestelmät, Student information systems +358408053091 3091 T256 outi.hynninen@jyu.fi
Juntunen Sinikka Opintoasiainsihteeri, Study Secretary Opiskelijapalvelut, Student Services +358 40 805 4340 7075 T221 sinikka.juntunen@jyu.fi
Kinnunen Jenni Opintoasiainsihteeri, Study secretary Hakijapalvelut, Admission Services +358408054686 4686 T 2. krs aula jenni.k.kinnunen@jyu.fi
Kotiranta Maria Suunnittelija, Coordinator Hakijapalvelut, Admission Services +358 40 805 4132 4132 T245 maria.kotiranta@jyu.fi
Maijanen Tuula Opintohallintopäällikkö, Head of Admission and Student Services Hakijapalvelut, Muut opiskelun tukipalvelut +358 50 054 6003 7072 T247 tuula.maijanen@jyu.fi
Oivanen Anneli Opintoasiainsihteeri, Study Secretary Opiskelijapalvelut +358 40 805 4339 7073 T220 anneli.oivanen@jyu.fi
Puupponen Hannu Suunnittelija, Coordinator Esteetön yliopisto, Accessible university +358 40 024 7389 3734 Kärki Ab354.4 hannu.j.puupponen@jyu.fi
Rantanen Timo Suunnittelija, Coordinator Koulutuksen tietojärjestelmät, Student information systems +358 50 441 3681 7081 T243 timo.rantanen@jyu.fi
Tauriainen Eeva-Liisa Suunnittelija, Coordinator (registrar) opiskelijatietojärjestelmät, student information system +358 40 805 4336 7056 T253 eeva.tauriainen@jyu.fi
Tolvanen Emilia Opintoneuvoja, Foreign Student Adviser Admission services +358408053018 3018 T246 emilia.tolvanen@jyu.fi

Opintotuki, Student Financial Aid

Nimi Nimike Kuvaus Puhelinnumero Lyhytnumero Huone Sähköposti
1 Opintotuki palveluosoite 014 260 1065 opintotuki@jyu.fi
Kyllönen Saija Suunnittelija, Coordinator Muut opiskelun tukipalvelut +358 40 805 4349 7067 T265 saija.kyllonen@jyu.fi

Kansainväliset palvelut, International Office (international-office@jyu.fi)

Nimi Nimike Kuvaus Puhelinnumero Lyhytnumero Huone Sähköposti
Arvonen Pia tekninen avustaja, assistant administrative assistant +358 40 805 3584 building T, 2nd floor, lobby exchange@jyu.fi
Isännäinen Elina kv-asiain opintosihteeri, Foreign Student Adviser intl degree students +358 40 805 4341 7079 T244 elina.isannainen@jyu.fi
Koponen Tuija kansainvälisten asiain päällikkö Head of International Office +358 40 805 4343 7086 T255 tuija.h.koponen@jyu.fi
Kv. harjoittelija trainee infodesk +358 40 805 4345 building T, 2nd floor, lobby intl-trainee@jyu.fi
Laamanen Laura kansainvälisten asioiden suunnittelija, International Coordinator incoming Erasmus students, Nordplus, ISEP +358 40 805 4337 7069 T270 laura.laamanen@jyu.fi
Patja Sanna kv. opintoneuvoja, Student Exchange Coordinator study abroad counselling, bilateral / FIRST exchanges +358 40 805 4342 7083 T269 sanna.patja@jyu.fi
Ryhänen Solja kansainvälisten asioiden suunnittelija, International Coordinator outgoing Erasmus students +358 40 805 4333 7032 T268 solja.ryhanen@jyu.fi
Stojcsics Ágnes JYY:n kv-asiantuntija Specialist in International Affairs, Student Union +358 50 338 7655 building T, 2 floor / Student Union building, 1st floor kv-asiantuntija@jyy.fi
Sällinen Ulla kansainvälisten asiain sihteeri, International Affairs Assistant finances, travel scholarships +358 40 805 4335 7052 T253.2 ulla.h.sallinen@jyu.fi

Tilastoneuvonta, Statistical Advisory

Nimi Nimike Kuvaus Puhelinnumero Lyhytnumero Huone Sähköposti
1 Tilastoneuvonta, Statistical Advisory palveluosoite service address tilastoneuvonta@jyu.fi
Kesonen Jukka-Pekka ATK-erikoistutkija, Statistical Analyst Muut opiskelun tukipalvelut +358 40 805 4046 3614 T259 jukka-pekka.j-p.kesonen@jyu.fi
Rahkonen Pekka Sovellussuunnittelija, Statistical Analyst Muut opiskelun tukipalvelut +358 40 805 4052 3615 T258 pekka.a.rahkonen@jyu.fi

Työelämäpalvelut (rekry@jyu.fi)

Nimi Nimike Kuvaus Puhelinnumero Lyhytnumero Huone Sähköposti
Häkkinen Reija työelämäasiantuntija +358400247465 6075 T250 reija.a.hakkinen@jyu.fi
Linjala Muru työelämäasiantuntija +358 40 746 3223 7573 T250.2 muru.linjala@jyu.fi
Penttilä Jari työelämäasiantuntija +358 40 024 7676 7058 T251 jari.t.penttila@jyu.fi
Rovamo Annamari työelämäasiantuntija +358 50 376 1198 7084 T252 annamari.rovamo@jyu.fi