Yhteystiedot | Contacts

Käytäthän muussa kuin henkilökohtaisessa viestinnässä palveluosoitteita. Please use service addresses.
Vaihda näkymä: Aakkosellinen | Galleria | Ryhmitelty

Palveluosoitteet, Service Addresses

Nimi Nimike Kuvaus Puhelinnumero Huone Sähköposti
1 Hakijapalvelut Palveluosoite, Service Address +358408054132 hakijapalvelut@jyu.fi
1 Kansainväliset palvelut, International Office Palveluosoite, Service Address international-office@jyu.fi
1 Opiskelijapalvelut, Student Services Palveluosoite opiskelijoille, Service Address for Students +358408053346 T220 (aula/lobby), T243 tai/or T253 opiskelijapalvelut@jyu.fi
1 Opiskelijarekisterin käyttäjätuki, Support for Student Register Palveluosoite henkilökunnalle, Service Address for Staff roti-support@jyu.fi
1 Tilastoneuvonta, Statistical Advisory Palveluosoite, Service Address tilastoneuvonta@jyu.fi
1 Työelämäpalvelut, Career Services Palveluosoite, Service Address rekry@jyu.fi
2 KOVS-järjestelmän käyttäjätuki, Support for KOVS-system Palveluosoite henkilökunnalle, Service Address for Staff kovs-support@jyu.fi
2 Sisu-järjestelmän käyttäjätuki, Support for Sisu-system Palveluosoite, Service Address sisu-info@jyu.fi

Koulutuspalvelujohtaja

Nimi Nimike Kuvaus Puhelinnumero Huone Sähköposti
Ikonen Mari Koulutuspalvelujohtaja Koulutuspalvelut -yksikön johto +358408054678 T260 mari.a.ikonen@jyu.fi

Hakijapalvelut, Admission Services

Nimi Nimike Kuvaus Puhelinnumero Huone Sähköposti
1 Hakijapalvelut Palveluosoite, Service Address +358408054132 hakijapalvelut@jyu.fi
Himanen Meri Opintosihteeri Hakijapalvelut, Admission Services +358 40 805 4686 T262 meri.himanen@jyu.fi
Häkkinen Marita Suunnittelija, Coordinator SIMHE - Supporting Immigrants in Higher Education in Finland +358 40 805 4913 T253 marita.h.hakkinen@jyu.fi
Kotiranta Maria Suunnittelija, Coordinator Hakijapalvelut, Admission Services +358 40 805 4926 T245 maria.kotiranta@jyu.fi
Maijanen Tuula Opintohallintopäällikkö, Head of Study Administration Hakijapalvelut, Muut opiskelun tukipalvelut +358 50 054 6003 T247 tuula.maijanen@jyu.fi
Tolvanen Emilia Suunnittelija, Coordinator Admission Services +358 40 805 3018 T246 emilia.tolvanen@jyu.fi

Kansainväliset palvelut, International Office

Nimi Nimike Kuvaus Puhelinnumero Huone Sähköposti
1 Kansainväliset palvelut, International Office Palveluosoite, Service Address international-office@jyu.fi
Holmstedt Anna-Maria Tekninen avustaja, Student Exchange Assistant +358 40 188 2604 T262 anna-maria.holmstedt@jyu.fi
Koponen Tuija kansainvälisten palveluiden päällikkö Head of International Office +358 40 805 4343 T255 tuija.h.koponen@jyu.fi
Kv. harjoittelija trainee infodesk +358 40 805 4345 building T, 2nd floor, lobby intl-trainee@jyu.fi
Laamanen Laura kansainvälisten asioiden suunnittelija, International Coordinator incoming Erasmus students, Nordplus, ISEP +358 40 805 4337 T270 laura.m.laamanen@jyu.fi
Patja Sanna kansainvälisten asioiden suunnittelija, International Coordinator Summer School in Human Sciences, Jyväskylä Summer School +358 40 805 5184 T 253 sanna.patja@jyu.fi
Pitkänen Auli Kansainvälisten asioiden suunnittelija, International Coordinator Outgoing Erasmus students, Mobility Online system +358 40 805 4333 T268 auli.pitkanen@jyu.fi
Savela Tiina kansainvälisten asioiden suunnittelija, International Coordinator study abroad counselling, bilateral / FIRST exchanges +358 40 805 4342 T269 tiina.savela@jyu.fi
Stojcsics Ágnes JYY:n kv-asiantuntija Specialist in International Affairs, Student Union +358 50 338 7655 building T, 2 floor / Student Union building, 1st floor kv-asiantuntija@jyy.fi
Sällinen Ulla kansainvälisten asiain sihteeri, International Affairs Assistant finances, travel scholarships +358 40 805 4335 T253 ulla.h.sallinen@jyu.fi

Koulutuksen tietojärjestelmät ja opintohallinnon prosessien tuki, Education Information Systems and Support for Study Administration Processes

Nimi Nimike Kuvaus Puhelinnumero Huone Sähköposti
1 Opiskelijapalvelut, Student Services Palveluosoite opiskelijoille, Service Address for Students +358408053346 T220 (aula/lobby), T243 tai/or T253 opiskelijapalvelut@jyu.fi
1 Opiskelijarekisterin käyttäjätuki, Support for Student Register Palveluosoite henkilökunnalle, Service Address for Staff roti-support@jyu.fi
2 KOVS-järjestelmän käyttäjätuki, Support for KOVS-system Palveluosoite henkilökunnalle, Service Address for Staff kovs-support@jyu.fi
2 Sisu-järjestelmän käyttäjätuki, Support for Sisu-system Palveluosoite, Service Address sisu-info@jyu.fi
Eloranta Johanna Suunnittelija, Coordinator Sisu-käyttöönottoprojekti, Implementation project of Sisu +358408054494 T256 johanna.m.eloranta@jyu.fi
Hurri Riikka Opintohallintopäällikkö, Head of Study Administration Koulutuksen tietojärjestelmät, Education Information Systems +358 50 385 4834 T255 riikka.hurri@jyu.fi
Hynninen Outi Suunnittelija, Coordinator Koulutuksen tietojärjestelmät, Education Information Systems +358 40 805 3091 T243 outi.hynninen@jyu.fi
Juntunen Sinikka Opintosihteeri, Study Secretary Opiskelijapalvelut, Student Services +358 40 805 4340 T243 sinikka.juntunen@jyu.fi
Jäppinen Lotta Tekninen avustaja Sisu-käyttöönottoprojekti, Implementation project of Sisu +358 40 193 2647 T256 lotta.s.m.jappinen@jyu.fi
Manninen Laura-Mari Suunnittelija, Coordinator Koulutuksen tietojärjestelmät ja opiskelijapalvelut, Education Information Systems and Student Services +358 40 805 3989 T253 laura-mari.j.manninen@jyu.fi
Mäki-Valkama Joanna Suunnittelija, Coordinator Sisu-käyttöönottoprojekti, Implementation project of Sisu +358 40 805 4603 T256 joanna.k.maki-valkama@jyu.fi
Rantanen Timo Suunnittelija, Coordinator Koulutuksen tietojärjestelmät, Student information systems +358 50 441 3681 T243 timo.rantanen@jyu.fi
Ruokolainen Tapio Tietoasiantuntija +358 50 373 2134 C 132.2 tapio.j.ruokolainen@jyu.fi
Valtonen Minna Opintosihteeri, Study Secretary Opiskelijapalvelut, Student Services +358 40 648 6232 T253 minna.m.valtonen@jyu.fi

Tilastoneuvonta, Statistical Advisory

Nimi Nimike Kuvaus Puhelinnumero Huone Sähköposti
1 Tilastoneuvonta, Statistical Advisory Palveluosoite, Service Address tilastoneuvonta@jyu.fi
Kesonen Jukka-Pekka Suunnittelija, Statistical Analyst Muut opiskelun tukipalvelut +358 40 805 4046 T259 jukka-pekka.j-p.kesonen@jyu.fi
Rahkonen Pekka Suunnittelija, Statistical Analyst Muut opiskelun tukipalvelut +358 40 805 4052 T258 pekka.a.rahkonen@jyu.fi

Työelämäpalvelut, Career Services

Nimi Nimike Kuvaus Puhelinnumero Huone Sähköposti
1 Työelämäpalvelut, Career Services Palveluosoite, Service Address rekry@jyu.fi
Häkkinen Reija työelämäasiantuntija +358 40 024 7465 T250 reija.a.hakkinen@jyu.fi
Linjala Muru työelämäasiantuntija +358 40 746 3223 T250.2 muru.linjala@jyu.fi
Penttilä Jari työelämäasiantuntija +358 40 024 7676 T251 jari.t.penttila@jyu.fi
Rovamo Annamari työelämäasiantuntija +358 50 376 1198 T252 annamari.rovamo@jyu.fi